Thursday, October 21, 2021

POLITIKE

EDITORIAL

VIDEO

AKTUALITET

EKONOMI

Eksperti i PD: Do rrisim pensionet për 650 mijë pensionistë

Eksperti i Çështjeve Sociale dhe bashkëhartues i programit për Mirëqenien Sociale në PD, Kastriot Sulka, ka shpjeguar rritjen e pensioneve nëpërmjet këtij programi. Ai shprehet...

Shifër marramendëse/ Ja sa milionë rrezikon të humbasë Shqipëria në Gjykatën e Arbitrazhit

Qeveria shqiptare po përballet me një sërë kërkesash për arbitrazh pas prishjes së kontratave, apo konflikteve të tjera. Si qëndron sot bilanci në raport...

Situata e vështirë e biznesit/ Salianji: Pas 25 prillit përmes sistemit të ri të taksave, do të ndryshojë klima e të bërit biznes

Shoqatat e Biznesit japin alarmin se mijëra aktivitete private po falimentojnë për shkak të taksave të larta dhe mungesës së ndihmës nga qeveria përgjatë...

Rama “kryeministri i të pasurve”? Ja çfarë thonë shifrat

Një nga gjërat të cilave Edi Rama po i trembet më shumë, është etiketimi që ka zënë vend si “kryeministri i të pasurve”, me...

SHOWBIZ

SPORT

Bota

Komente

KULTURE

SUPLEMENTET E STANDART